Instrukcja

Instrukcja

BUDOWA MASKI
Maska wyposażona jest w boczne zawory wydechowe, elastyczny zacisk nosowy, wymienny filtr N99 (jeden w zestawie z maską) oraz mocny rzep do mocowania.

ZAKŁADANIE MASKI I JEJ USZCZELNIANIE
1. Ułóż maskę zaciskiem nosowym do góry i rzepem w kierunku Twojej twarzy.
2. Przyłóż maskę górną częścią pomiędzy nasadą, a 1/3 wysokości nosa. Następnie nałóż dolną część maski na brodę.
3. Następnie zapnij maskę na rzep – tak by skrajne części maski były dociśnięte do twarzy.
4. Dopasuj prawidłowo szerokość maski do obwodu Twojej głowy.
5. Dopasuj zacisk nosowy tak, aby maska przylegała do twarzy i nie utrudniała oddychania.

WYMIANA FILTRA
W zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza, nasz filtr N99 z warstwą aktywnego węgla
wystarcza na 20-30h użytkowania. UWAGA! Nie należy przekraczać tego czasu. Filtr należy wymieniać regularnie! Aby wymienić filtr należy zdjąć obydwie strony zaworu, uważając, aby nie zgubić elementów. Zdjąć zużyty filtr i założyć nowy w taki sam sposób. Następnie mocno docisnąć i przykręcić odkręcone elementy zaworu.

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE MASKI
Po każdym użyciu maski należy ją dokładnie osuszyć korzystając z papierowej chusteczki lub ręcznika, a następnie pozostawić rozłożoną w suchym i czystym miejscu do pełnego wyschnięcia! Maskę przechowuj zawsze w suchym miejscu. Okresowo maskę przemyj mokrą ściereczką. Przy mocnych zabrudzeniach – wyjątkowo – można przepłukać maskę pod bieżącą wodą. Przed tym zabiegiem należy zdemontować filtr i zaworki.

UWAGA – Maski nie wolno prać w pralce, suszyć w temperaturze pokojowej, nie wybielać, nie prać chemicznie, przechowywać z dala od małych dzieci.

BUDOWA MASKI
Maska wykonana jest z elastycznej gąbki. Do maski może być dołączony filtr – filtr jest wymienny – nakleja się go na gąbkę w maseczce i wymienia regularnie.

ZAKŁADANIE MASKI
Chwyć maskę za uchwyty na uszy i rozłóż. Następnie górną część maski nałóż pomiędzy nasadą, a 1/3 wysokości nosa, a dół maski naciągnij na brodę. Nałóż maskę na uszy. Sprawdź czy maska prawidłowo przylega do twarzy.

FILTR MASKI
Maska wyposażona jest w dodatkowy filtr N95. Filtr mocuje się w środku maski dwoma samoprzylepnymi paskami. Filtr można wykorzystać przez 20-30h w zależności od zanieczyszczenia powietrza i zawilgocenia filtra.

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE MASKI
Po każdym użyciu maski należy ją dokładnie umyć w wodzie. Raz na kilka dni warto umyć maskę
w wodzie z mydłem. Maskę można także przelać wrzątkiem.

UWAGA – Maski nie wolno prać w pralce, suszyć w temperaturze pokojowej, nie wybielać, nie prać chemicznie, przechowywać z dala od małych dzieci. Maska nie powinna być używania w miejscach, których wystąpić może niedobór tlenu. Wymień maskę na nową – gdy pojawią się jakikolwiek oznaki użytkowania!

BUDOWA MASKI
Maska wykonana jest z wysokiej jakości materiału i zawiera kieszonkę na wymienny filtr.

ZAKŁADANIE MASKI
Korzystaj z maski tylko z założonym filtrem! Przyłóż maseczkę do twarzy i naciągnij na uszy.

FILTR MASKI
Do kieszonki w masce wsuwa się wymienny filtr N99. W zależności od poziomu zanieczyszczenia
powietrza, nasz filtr N99 z warstwą aktywnego węgla wystarcza na 20-30h użytkowania. Nie należy przekraczać tego czasu. Filtr należy wymieniać regularnie!

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE MASKI
Maskę prać ręcznie w temp. nie wyższej niż 60°C. Nie wybielać, nie chlorować, nie prać chemicznie.

INFORMACJE DODATKOWE DO WSZYSTKICH MODELI MASEK
Sprzedawane przez nas maski stanowią środek ochrony indywidualnej do powszechnego użytku, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zjawiskiem smogu) i zanieczyszczeniami powietrza. Maski te nie mają zastosowania w przemyśle oraz innych warunkach wymienionych w dyrektywie 89/686/EWG, do zastosowania w których niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymagań przez środek ochrony indywidualnej.

OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE WSZYSTKICH MODELI MASEK
Produkty nie są przeznaczone do użytku dla małych dzieci oraz niemowląt i noworodków.
Maski nie należy używać w miejscach w których występuje niedobór tlenu.
Zachowaj szczególną ostrożność, gdy korzystasz z maski podczas intensywnego wysiłku fizycznego W przypadku wystąpienia – zawrotów głowy i/lub osłabienia spowodowanych niedotlenieniem, należy natychmiast zaprzestać korzystania z maski, a także skonsultować się z lekarzem.